lion Kids C

W niektórych sytuacjach życiowych wskazana jest  suplementacja witaminą C. Podwyższona temperatura ciała, niektóre lekarstwa – np. doustne środki antykoncepcyjne – mogą zwiększyć zapotrzebowanie na tę witaminę. Pośród suplementów z oferty CaliVita(R) możesz wyselekcjonować wiele rodzajów multiwitaminy C. Mając na uwadze swój wiek, stan zdrowia wybierz produkt, który najlepiej będzie odpowiadał Twoim potrzebom.

Witamina C pełni w ustroju niewyobrażalnie ważne funkcje. Aktywuje liczne enzymy, odgrywa ważną rolę w oddychaniu komórek , a oprócz tego w ochronie przed stresem. Wspomaga absorpcję żelaza z żywności, a wspólnie z kwasem foliowym i witaminą B12 wzmacnia produkcję krwinek czerwonych. Dzięki właściwościom antyoksydacyjnym wzmacnia układ odpornościowy organizmu. Jest również konieczna dla prawidłowego funkcjonowania układu nerwowego. Bierze udział w zaprojektowaniu struktur tkanki łącznej, dzięki czemu pomaga zachować integralność skóry, dziąseł, kości i chrząstki. Witamina C (kwas askorbinowy) powinno się do grupy witamin rozpuszczalnych w wodzie, co znaczy, że szybko jest wydalana z organizmu. Dzięki przyszłościowym metodom produkcji istnieją już suplementy o przedłużonym działaniu (TR – timed release), takie jak np. C-500 (dostępne w sieci Calivita international(R)), zapewniające stopniowe wchłanianie do krwi i stały poziom witaminy C w organizmie.

W nowoczesnych preparatach – takich jak np. C Plus Flavonoids – obok witaminy C obecne są bioflawonoidy, wspierające jej przyswajanie. Zazwyczaj określa się je mianem multiwitaminy P. Organizm nie jest w stanie we własnym zakresie wytwarzać bioflawonoidów, stąd muszą one pochodzić z pożywienia. Wspólnie z witaminą C korzystnie wpływają na strukturę naczyń włosowatych. Pobudzają także krążenie krwi. Bioflawonoidy są także bardzo często stosowane w wypadku kontuzji sportowych.

 

Brak komentarzy

Brak komentarzy.

Kanał RSS z komentarzami do tego wpisu. TrackBack URI

Dodaj komentarz

You must be logged in to post a comment.

Preparaty zdrowotne.